Pogosto zastavljena vprašanjaNaključno

Kako lahko zaščitim svojo spletno stran pred napadalci?

V tem članku vam bomo ponudili nekaj nasvetov, ki jih morate upoštevati, da boste ostali čim bolj zaščiteni pred napadalci.

5
Poglede 512Posodobljeno 2 luniObjavljeno na 11/06/2019po Cătălin Adrian

Obstaja nekaj zelo pomembnih nasvetov, ki bi se jih moral vsak uporabnik gostovanja na spletu držati, da se kar najbolje zaščiti pred zlonamernimi posamezniki in napadi robotov.

  1. Uporabite kompleksna in edinstvena gesla za vse račune. Ta gesla hranite v varnem okolju, najbolje z uporabo brezplačnega upravitelja gesel, kot je KeePass. Gesel ne delite z drugimi, ne glede na okoliščine.

  2. Poskrbite, da ima naprava, s katere dostopate do gostovalnega računa, nadzorna plošča (cPanel, Plesk, Webuzo itd.), e-poštni naslovi ali nadzorna plošča spletne strani nameščen in aktiviran požarni zid ter posodobljen antivirus. To preprečuje okužbo naprave in ogrožanje podatkov, do katerih imate dostop.

  3. Napačno nastavljene pravice za imenike in datoteke spletnega mesta predstavljajo pomembno tveganje. Nikoli ne uporabljajte pravic 777 na datotekah ali imenikih. Pravilne pravice so običajno 755 za imenike in 644 za datoteke. Pravice 777 lahko omogočijo nepooblaščen dostop napadalcem ali botom, ki izkoriščajo njihove ranljivosti.

  4. Če imate kontaktne obrazce, registracijo ali ustvarjanje računov na vaši spletni strani, jih je treba zaščititi z implementacijo varnostnih vtičnikov, kot sta CAPTCHA ali reCAPTCHA. Te ukrepe preprečujejo, da bi roboti ustvarjali SPAM preko obrazcev.

  5. Zaželeni skripti, aplikacije, teme in zastareli moduli predstavljajo veliko tveganje za spletno mesto. Ranljivosti, ki jih razvijalci odpravijo z posodobitvami, se lahko izkoristijo, če jih ne uporabimo pravočasno. Poskrbite, da bo spletno mesto vedno posodobljeno z najnovejšimi različicami.

  6. Takoj odstranite skripte, module ali teme, ki jih več ne uporabljate. Te so pogosto pozabljene, ne prejemajo potrebnega vzdrževanja in lahko postanejo vir ranljivosti.

  7. Nikoli ne uporabljajte piratske programske opreme (nulled). Te so pogosto spremljane z namerno uvedenimi ranljivostmi, ki jih je mogoče zlahka izkoristiti po namestitvi.