Namestitev aplikacije z uporabo vtičnika Softaculous v cPanelu
Ugotovite, kako namestiti spletne aplikacije z vtičnikom cPanel Softaculous. Korak za korakom vodnik za namestitev WordPress-a in upravljanje aplikacij.
Uvod
- V tem vodiču bomo predstavili potrebne korake za namestitev aplikacije z uporabo vtičnika cPanel Softaculous.
- Softaculous je samodejni namestnik, ki poenostavi namestitev spletnih aplikacij. Vključuje številne CMS-e (sisteme za upravljanje vsebin), kot so: WordPress, Joomla, PrestaShop, phpBB, Magento, WHMCS itd.
- V korakih članka bo namestitev spletne aplikacije Wordpress uporabljena kot primer.
Zahteve
Za naslednje korake bomo potrebovali naslednje:
- Podatki za prijavo za cPanel, ki so navedeni v e-pošti z administrativnimi podatki.
Koraki
- Najprej se bomo prijavili v nadzorno ploščo cPanel.
- Ko bomo avtentificirani, gremo v razdelek Programsko opremo in kliknemo na gumb Namestitelj aplikacij Softaculous.
- Na naslednji strani se bo naložila glavna vmesnik Softaculous samoinštalatorja.
- Na levi strani strani bomo imeli možnost iskati aplikacijo v Softaculous bazi podatkov, bodisi v Iskalnem polju bodisi z uporabo kategorij v navigacijskem meniju pod iskalnim poljem.
- V središču strani bodo Najbolj priljubljeni skripti, z najpogosteje nameščenimi spletnimi aplikacijami.
- Aplikacijo Wordpress lahko namestimo neposredno iz Top Scripts ali iz iskalnega menija. Da bi poiskali aplikacijo Wordpress v bazi podatkov Softaculous z uporabo funkcije iskanja, bomo kliknili na polje Search in vnesli Wordpress ali katerokoli drugo želeno aplikacijo.
- Ko kliknemo na aplikacijo iz rezultatov, v tem primeru Wordpress, lahko nadaljujemo z dejansko namestitvijo.
- Odprla se bo predstavitvena stran aplikacije. S pomočjo gumbov na vrhu bomo lahko ogledali podrobnosti o izbrani aplikaciji. Za namestitev bomo kliknili na Namesti zdaj.
- Nadnje okno bo vsebovalo polja, potrebna za konfiguracijo aplikacije.
- Prva kategorija bo Namestitev programske opreme in bo vsebovala naslednja polja:
Izberite protokol - Protokol, po katerem bo aplikacija delovala, bo izbran: HTTPS ali HTTP, z www ali brez njega. Za možnosti HTTPS bo potrebno tudi namestiti SSL certifikat na domeno.
Izberite domeno - Domeno, na katero bo nameščena aplikacija. Tukaj bodo naštete vse domene in poddomene, dodane v račun cPanel.
V imeniku - Imenik, v katerem želimo namestiti aplikacijo. Če želimo, da se namestitev izvede v korenskem naslovu domene ali poddomene, pustimo to polje prazno. Če želimo, da se namestitev izvede v podimeniku, vnesemo ime tega podimenika.
- Druga kategorija bo Nastavitve spletne strani s naslednjimi polji:
Ime strani - Ime spletne strani.
Opis spletne strani - Opis spletne strani.
Omogoči Multisite (WPMU) - WordPress Multisite je vgrajena funkcija v WordPressu, ki omogoča ustvarjanje omrežja več spletnih mest, ki delujejo na eni sami namestitvi WordPressa.
- Tretja kategorija Admin Račun bo vsebovala administrativne podatke aplikacije:
Uporabniško ime administratorja - Uporabniško ime administratorja.
Administratorska geslo - Geslo administratorja.

- V četrti kategoriji Izberite jezik bomo izbrali želeni jezik:
- V peti kategoriji Izberite vtičnike bomo izbrali, katere vtičnike želimo namestiti v aplikacijo.
- Šesta kategorija Napredne možnosti bo vsebovala druge napredne nastavitve aplikacije. Te polja lahko pustite na njihovih privzetih vrednostih:
Ime baze podatkov - Ime baze podatkov je mogoče spremeniti.
Predpona Tabele - Predpono za tabele v bazi podatkov je mogoče spremeniti
- V zadnji kategoriji Izberite temo bomo imeli priložnost izbrati želeno temo za spletno stran.
- Nastavitve v zgoraj predstavljenih korakih se lahko spremenijo po namestitvi aplikacije, iz Wordpress administratorskega območja ali iz Softaculous.
- Za začetek namestitve bomo kliknili na gumb Namesti. V polje Email namestitvenih podrobnosti na lahko navedemo e-poštni naslov, na katerega bodo poslani podrobnosti namestitve.
- Ko se namestitev aplikacije konča, bomo pozdravljeni s sporočilom o uspehu. Predstavljen bo tudi domena ali poddomena, kjer je bila aplikacija nameščena, pa tudi naslov, preko katerega lahko dostopamo do administrativnega območja.
- Če se vrnemo na glavno Softaculous stran, na vrhu strani bomo videli število nameščenih aplikacij, zastarele nameščene aplikacije in varnostne kopije.
- Kliknili bomo na Namestitve.
- V naslednjem oknu bomo lahko videli seznam vseh aplikacij, nameščenih preko Softaculous. Ta stran nam bo omogočila, da uredimo, izbrišemo, kloniramo ali ustvarimo varnostno kopijo nameščenih aplikacij.